Autosedačka Viaggio Isofix

Díky dvojímu způsobu upoutání (buď systémem Isofix, či 3bodovým bezpečnostním pásem vozidla) je vhodná tato autosedačeka Cam Viaggiosicuro Isofix pro širokou škálu automobilů.
 Prodej ukončen

CAM Autosedačka Viaggiosicuro Isofix


Autosedačka skupiny 1 s 5bodovým bezpečnostním pásem.
Díky dvojímu způsobu upoutání (buď systémem Isofix, či 3bodovým bezpečnostním pásem vozidla) je vhodná pro širokou škálu automobilů.

Bezpečnostní prvky

Určena dětem od 9 do 18 kg.
Za bezpečnost ručí výškově nastavitelný 5bodový bezpečnostní pás s centrálním seřizováním.
Optimální ochranu proti bočnímu nárazu zajišťují boky s hlubokým polstrováním a boční chrániče hlavy.
Autosedačka splňuje bezpečnostní normy ECE R44/04 a byla podrobena nadstandardnímu testování v laboratořích CSI a německého autoklubu ADAC (celkové hodnocení 2,3).

Pohodlné cestování

Měkké bočnice, anatomická opěrka hlavy s polstrováním z prodyšné tkaniny i polstrované bezpečnostní popruhy zabezpečují maximální pohodlí malého pasažéra.
Polstrování, včetně toho na bezpečnostním pásu je provedeno z neklouzavého materiálu.
Zadní opěrka je nastavitelná do 5 poloh, čímž nabízí vysoký komfort i pro spaní.

Snadné upoutání dítěte

Instalaci je možné provést systémem Isofix zkombinovaným s horním pásem Top Tether, který brání rotačním pohybům autosedačky, nebo 3bodovým bezpečnostním pásem vozidla.
Správné upoutání autosedačky signalizují indikátory umístěné v přední části skořepiny.

Technické parametry

Čistá hmotnost: 6,4 Kg
Rozměry: 64,5 x 44,5 x 53 cm (výška x šířka x hloubka)
Instalace systémem ISOFIX nebo 3bodovým bezpečnostním pásem
Instalace po směru jízdy
Rychle odnímatelný omyvatelný potah (30 °C) 

ISOFIX

ISOFIX je pevná spojovací jednotka s normovanými upevňovacími body pro bezpečnou montáž dětské sedačky ve vozidle a mezitím se stala mezinárodním standardem pro všechny výrobce automobilů a dětských sedaček.
Tato upevňovací technika minimalizuje chybu při montáži a optimalizuje ochranné působení pevným spojením mezi dětskou autosedačkou a vozidlem.

Proč používat ISOFIX?

Bohužel jen asi 30 % dětských autosedaček, poutaných prostřednictvím běžného bezpečnostního pásu, je instalováno do vozidla správně.
Při používání systému ISOFIX je jich na druhou stranu osazeno správně 96 % (údaj Svazu německých pojišťoven (GDV).

Nejdůležitějším argumentem systému ISOFIX je extrémně jednoduchá a rychlá montáž a demontáž sedačky a s tím související zlepšená bezpečnost.
Protože jsou sedačky ISOFIX zásadně vybaveny podpůrnou nohou anebo pásem Top Tether, sníží se pohyb dopředu a do stran.
Kromě toho je dětská autosedačka pevně upevněna během jízdy i bez dítěte.

ECE R44/04

Směrnice ECE (Evropská hospodářská komise, ECE) označuje katalog mezinárodně smluvených, jednotných technických předpisů pro vozidla, součásti a vybavení automobilů Mimo jiné je podle normy ECE stanoveno pět skupin dětských zádržných systémů, jejichž rozdělení je provedeno podle hmotnosti dítěte. Zádržná zařízení pro děti musí být konstruována, otestována a schválena podle normy ECE 44 a také označena zkušebním štítkem ECE. Dětská sedačka musí být podle stavu k roku 2011 schválena podle normy ECE R 44/03 nebo ECE R 44/04 (viditelné na oranžové zkušební značce ECE).