Teplé oblečení

Když je zima, ztrácí miminko tělesné teplo poměrně rychle, a to nejvíce v oblasti hlavičky. Pokud ho však nabalíte příliš, hrozí přehřátí organismu. Jak tedy najít správný poměr oblékání? Nejlepší možností je oblečení vrstvit. Praktickou pomůckou je, že by dítě mělo mít vždy o jednu vrstvu více než dospělý. Skvělé také je, pokud je oblečení vyrobené z prodyšného materiálu, aby se miminko nezapotilo a jeho kůže mohla dýchat.

Teplo v kočárku

V chladném počasí je třeba zajistit i odpovídající vybavení. Ideální je tlustá deka nebo teplý zimní fusak. Fusak miminko chrání nejenom před chladem, ale také před ofouknutím od větru. Navíc se v něm může dobře pohybovat. Výhodou fusaků také je, že se do nich dítě dobře dostává a díky praktickým zipům k němu máte po celou dobu procházky snadný přístup.

Dbejte na přísun vitamínů

U kojenců je dostatečná imunita zajištěna mateřským mlékem. U starších dětí, které již baští příkrmy, je nutné vybírat takovou stravu, aby dítěti poskytla co nejvíce vitamínů a minerálů. To přispívá ke zdravému rozvoji imunity. Zdravou stravu plnou vitamínů můžete zajistit pomocí dětských výživ, ať již kupovaných nebo po domácku vyrobených, nebo pomocí různých zdravých snacků.