Vánoce s dětmi mají nezaměnitelné kouzlo. Zvláště, pokud už je dítě schopné vnímat vánoční atmosféru a vše, co se kolem něho děje. Lámete si však hlavu, co pořídit batoleti pod stromeček, aby byl dárek zajímavý, užitečný, a hlavně udělal radost? Než se vrhnete do nakupování, je dobré vědět, co všechno dítě ve svém věku už umí a na základě toho se rozhodnout.

Pro rozvoj myšlení a představivosti

Asi největší procento vánočních dárků pro batolata tvoří hračky. Ty by měly podporovat dětskou představivost, zvídavost a touhu učit se. Skvělým příkladem jsou dřevěné hračky, které si v posledních letech opět získávají oblibu. Dřevěné skládačky zaujmou menší děti a dovolí jim rozvíjet motoriku a kreativitu. Pro větší koukněte na dřevěnou kuchyňku či ponk na nářadí.
Klasikou, kterou nikdy nic nezkazíte, je plyšová hračka. Plyšáci jsou měkcí, huňatí, dají se brát kamkoliv sebou a všechny děti je milují. Často se stávají prvními nerozlučnými kamarády dětí.

Dřevěná kuchyňka Little Dutch

Dřevěné nářadí Zopa   

 

Pro rozvoj motoriky a pohybových dovedností

Hračky, které motivují k pohybu, jsou v dnešní době důležitější než kdy jindy. V posledních letech se většina aktivit přesunula dovnitř, a tak děti zůstávají zavřené doma více než obvykle. Pokud máte zahradu, radost můžete udělat hračkami na písek či hračkami do vody. Velkou radost dětem udělá i tříkolka. Pokud již umí samostatně sedět, pořiďte jim moderní stylovou tříkolku, která zároveň může sloužit jako náhražka kočárku na vycházkách. Mnoho modelů vám dovolí libovolně demontovat pedály i zádovou opěrku, přizpůsobí se zlepšujícím se dovednostem a poroste s dítětem.

Na tříkolce se dítě naučí princip šlapání. Ve spojení s odrážedlem, tak dítě získá skvělou průpravu na kolo. Odrážedlo vybírejte podle věku dítěte, ať se zbytečně netrápí a má radost z nového druhu pohybu.

První odrážedlo Zooter

rostoucí tříkolka Citi Trike

Praktičtí pomocníci do domácnosti

Praktické dárky dělají dvojitou radost. Jednak obdarovanému dítěti, ale také rodičům, kterým tak usnadníte každodenní fungování. Menší děti jistě ocení hrací deku, která bude bezpečným místem, kde si mohou hrát. Větším dárkem, který výrazně usnadní péči rodičům může být i jídelní židlička. Některé modely rostou s dítětem a mohou být využívány i po tom, co už dítě je schopné samostatného sezení u stolu a poslouží tak několik let. Sáhnout můžete i po nějakém designovém nočníku, který bude dítě motivovat k odnaučení plenek.

Židlička Stokke

Židlička Dolce

Tipy na dárečky pro další členy rodiny najdete zde.