Kočárek je po autosedačce nejdůležitější věc, jakou budete do výbavy pro miminko kupovat. Vybrat správný je, i když se to možná nezdá, věda. Chce to dostatek času a informací. Pokud vyberete správně a rozhodnete se pro kombinovaný kočárek, nemusíte následující tři roky už nic v souvislosti s kočárkem řešit. Jak poznáte kvalitní kombinovaný kočárek se dozvíte v článku.

Výhody kombinovaného kočárku

B MOTION 4 PLUS korbaB MOTION 4 PLUS sportovní verzeVe chvíli, kdy se rozhodnete pořídit tzv. kombinovaný kočárek, znamená to, že dostanete hlubokou i sportovní korbu – dvojkombinace. V případě, že dostanete ještě autosedačku pasující k podvozku, jedná se o trojkombinaci. Takový kočárek vašemu dítěti vydrží od narození klidně až do čtyř let

Dokud nemáte dítě, není snadné si představit, jak zásadní roli bude kočárek ve vašem životě mít. Budete ho používat několik hodin denně, chodit s ním po lesních cestách, zdolávat obrubníky a úzké uličky v obchodě. Budete ho skládat do auta, nakládat do něj nákup, zakrývat ho pláštěnkou nebo ho zvedat do autobusu.

Snadné skládání i ovládání

Představte si, jak byste chtěla trávit dny se svým dítětem, na základě toho zjistíte, co od kočárku budete potřebovat. Zásadní je jednoduché skládání. Například kočárek B-MOTION 4 PLUS od Britax Römer lze jednoduše složit jen jednou rukou, což v praxi mnohokrát oceníte, protože v té druhé ruce dost často budete držet dítě. Lehký a snadno ovladatelný je pak také například FOX 2 od Bugaboo.FOX 2 dvojkombinace

S kočárkem nebudete jezdit jen vy. Výhodou proto je, když se madlo dá nastavit do různé výšky.

Kvalitní kola

Ať už plánujete jezdit na procházky do centra města nebo do přírody, vždy oceníte kvalitní, velká kola odolná proti defektu. Kola i podvozek by měly být odpružené, ať dokáží zmírnit drncání v jakémkoliv terénu. Perfektní kola i odpružení mají například kočárky SMILE III od Britax Römer nebo TRAILZ od Stokke.

Vyzkoušejte i sportovní sezení

Maminky, které kupují první kočárek, často důkladně řeší velikost hluboké korby a její pohodlí. Například korba u kočárku SMILE III je jedna z nejdelších na trhu. Dítě ale stráví mnohem delší čas než v korbě ve sportovním sezení. Nezapomeňte si proto sportovní sezení pořádně vyzkoušet, ať, až dítě vyroste z korby, nemusíte kupovat jiný kočárek.

Na co se u sportovního sezení zaměřit?

Děti i rodiče ocení možnost otáčení sportovní sedačky po i protisměru jízdy. Důležitá je také možnost sklopit 

DAY+ kombinace

zádovou opěrku až do lehu, aby si dítě v kočárku mohlo pořádně odpočinout. Děti během doby, kdy budete kočárek používat, hodně vyrostou. U některých modelů se může stát, že už se do něj pohodlně nevejdou. To se vám nestane s kočárkem JOOLZ DAY+, který má dostatečně dlouhou zádovou opěrku i sedací část. U tohoto modelu se sedačka dá otočit po i proti směru jízdy a navíc je usazená dostatečně vysoko, abyste měli bližší kontakt s dítětem. 

Více o kočárcích najdete na našem youtube kanálu.