Mnoho rodin vyrazí na letošní dovolenou vlastním nebo půjčeným autem. Podívejte se na pár vychytávek, které vám i dětem cestu do cílové destinace zpříjemní. Většina z nich kromě toho, že zvyšují komfort, tak také chrání vaše děťátko.

Léto bez pocení

Letní vložky do autosedačky BreezeAť je potah autosedačky vyrobený ze sebelepších látek, v létě se budou děti vždy potit. Nadměrnému pocení a přehřívání dokáže zabránit letní vložka BREEZE s technologií Air flow. Vyrábí se ve třech velikostech - do vajíček, pro autosedačky kategorie 1 a do sedaček kategorie 2/3.  Díky tomu se dokáže přizpůsobit velikosti dítěte i danému modelu autosedačky. Její používání neomezuje funkčnost žádných bezpečnostních technologií autosedačky. 

Příliš mnoho sluníčkaSluneční clona Benbat

Děti rády pozorují z okýnka okolní svět. Aby je neoslepovalo sluníčko, pořiďte jim na okno clonu, přes kterou uvidí ven. Vyberte takovou, která děti zaujme svými motivy. Když je přestane zajímat krajina, dokáží se zabavit i s obrázky na cloně. 

Organizovaná zábava

Během delších cest je dobré mít pro děti připravenou zábavu a drobné občerstvení, kterými si zkrátí dlouhou chvíli. Aby se hračky, láhve s pitím a další věci neválely volně po autě, doporučujeme pořídit organizér, do kterého vše uložíte. Děti si z něj snadno vytáhnou, na co zrovna budou mít náladu. Volně ležící předměty v autě totiž nedráždí pouze pořádku milovné rodiče, ale můžou v případě nehody ohrozit všechny pasažéry v autě.

S nejmenším miminkem, které jezdí ještě proti směru, organizér tolik nevyužijete. Podívejte se ale na chránič sedadla a organizér v jednom od Zopy. Ten je složený ze dvou kusů. Dokud jezdí dítě protisměru, chrání sedadlo v autě před ušpiněním, jakmile malý cestovatel začne jezdi ve směru jízdy, jednoduše rozdělíte chránič na dvě části a tu, která kryla zádovou opěrku, umístíte na sedadlo jako organizér.

Pod dohledem

Zpětné zrcátko ZopaPokud jste máma řidička a cestujete s dítětem v autě sama, doporučujeme spolu s první autosedačkou rovnou pořídit i zpětné zrcátko. To připevníte na hlavovou opěrku sedadla, na kterém budete vozit miminko ve vajíčku. Ve zpětném zrcátku auta pak můžete kontrolovat, jak si miminko jízdu užívá, případně hned zjistíte, co způsobuje jeho pláč a zda je nutné hned zastavit.

Více o dalších vychytávkách do auta najdete ve videu na našem YouTube kanálu FunBaby.

A kam letos vyrazíte na dovolenou vy?

Ať už to bude kamkoliv, prosím myslete při plánování cesty na své děti. Zkuste trasu vymyslet tak, aby děti v autě nemusely být déle než 2 hodiny. Dopřejte jim přestávky, kdy se budou moci protáhnout a třeba i vyběhat. Cesta pak bude pro všechny příjemnější :-)

Pokud si delší cestu autem s miminkem nedokážete představit, přečtěte si, jaké je cestování s malým dítětem letadlem.