Jestli je něco, bez čeho se v těhotenství a po porodu neobejdete, je to kojící polštář. Pokud jste si doteď mysleli, že funguje jen jako podpora při kojení, možná vás překvapí, že má daleko širší využití. Jaké? To se dozvíte v následujícím článku.

Do růžova i v těhotenství

Rostoucí bříško v těhotenství komplikuje kde co, spánek nevyjímaje. S usínáním na břiše je konec a ani ta poloha na boku už není to, co bývala. Zvětšující se pupík má tendenci celé tělo převažovat dopředu a nastávající maminka se jen těžko vyspí. Řešením může být právě kojící polštář, kterým se dá bříško hezky zafixovat. Funguje to jednoduše. Kojící polštář si vedle sebe v posteli položíte na podélno, jakoby ho celý obejmete, jeden konec si vložíte mezi kolena a druhý konec pod hlavu. A je to. Nerušený spánek přijde za 3, 2, 1...

Kojící polštář je i na lenošení

Pravidelný odpočinek je pro těhotné nezbytný. A je úplně jedno, jestli ráda odpočíváte u oblíbené knížky nebo koukáte na seriály. Důležité je pro každou vaši aktivitu najít pohodlnou polohu, což může být v pokročilém stupni těhotenství celkem oříšek. Už možná tušíte, kam míříme. A tušíte správně. Na pomoc si zavolejte kojící polštář. Díky podélnému tvaru se dá polštář všemožně zmuchlat a ohýbat, takže se můžete vypodložit přesně tam, kde je to potřeba a ulevit tak těžkému bříšku i namáhané páteři.

Oáza bezpečí

Pro nejmenší miminka se dá kojící polštář využít i jako hnízdečko nebo mantinel, a to nejen do postýlky. Děťátko se tak bude cítit víc v pohodě a v bezpečí i při pobytu na gauči nebo na zemi na hrací dece. Zároveň funguje kojící polštář i jako zábrana, aby se zvědavé miminko v nestřežené chvilce nikam neskutálelo. Pokud se vám nápad s hnízdečkem líbí, pak hledejte kojící polštář, který se dá pomocí knoflíku sepnout.

Polohovací váleček trochu jinak

Na polohování miminka by se určitě nemělo zapomínat. Se správným polohováním a jeho výhodami vás jistojistě seznámí v porodnici, takže do detailů úplně nebudeme zabíhat. Jen se hodí říct, že kojící polštář může dost dobře posloužit právě jako polohovací váleček. Ušetříte tak trochu peněz i místa a budete se moct těšit z toho, že je váš kojící polštář naplno využitý.

Pomocník při kojení

Na závěr nesmíme zapomenout zmínit i jeho klasické využití, díky kterému je kojící polštář tak dobře známý. Kojící polštář totiž především slouží jako kojící pomůcka. Díky kojícímu polštáři zajistíte pohodlí při kojení sobě i vašemu malému strávníkovi. V prvních týdnech miminka, kdy kojíte v podstatě nonstop, dostávají vaše záda pěkně zabrat. Pokud si kolem sebe obtočíte kojící polštář a miminko na něj položíte, hodně si tím ulevíte. Nebudete mít strnulou šíji, ani křeče v ruce, protože poloha na kojícím polštáři je zkrátka ideální. A pokud se ze začátku potýkáte s problémy při kojení, je dobré vědět, že právě kojící polštář pomáhá udržet miminko ve správné poloze a podporuje tak správnou kojící techniku.

Multifunkční pomocník, co říkáte? Tak utíkejte na naší nabídku kojících polštářů, ať vám ho ostatní maminky nevykoupí.

Ale jak ho vybrat?

Nic na tom není. Jsou jen tři věci, které byste měli při výběru kojícího polštáře řešit.

  1. Praktické je, pokud má polštář sundávací a pratelný povlak.

  2. Volba výplně – je potřeba rozhodnout dilema duté vlákno versus kuličky. Polštář vyplněný kuličkami se líp tvaruje, ale někomu vadí jeho “hlučnost”. Duté vlákno při manipulaci nevydává žádný zvuk, ale zase je to na úkor jeho tvarové přizpůsobivosti.

  3. Výběr designu už necháme jen a jen na vašem vkusu.


Stejně jako kojící polštář patří k úspěšnému kojení i kojící podprsenka. Výběru kojící podprsenky jsme věnovali jeden z předchozích článků.


Zdroj fotografií: Deposiphotos.com