Miminko je na světě teprve pár měsíců, ale vás to táhne na hory – nemusíte se bát, že by lyžování a péče o dítě nebylo možné skloubit. Chce to jen více plánování, pečlivější přípravu a o nějaké to zavazadlo navíc. Navíc zdravý horský vzduch prospěje i velmi malým dětem. Co si určitě nezapomenout zabalit, abysste pobyt usnadnili sobě i miminku?

 1.      Cestovní postýlka nebo hnízdoCestovní postýlka Zopa Camping

Bez cestovní postýlky se vaše dovolená jistě neobejde. I když některé hotely nabízejí možnost přistýlky v podobě dětské postýlky, nikdy nevíte, jak bude tato postýlka vypadat a v jakém bude stavu. Proto je nejlepší dovézt si vlastní. Cestovní postýlky se dají snadno složit do kompaktních rozměrů a určitě se nemusíte bát, že by zabrali celý kufr auta.

Pokud jste zvyklí, že s vámi miminko spává v posteli, zkuste místo postýlky s sebou vzít hnízdečko. Dejte si však pozor na zásady bezpečného spaní s miminkem v jedné posteli. Mezery mezi matracemi či mezi postelí a stěnou, nadměrné množství polštářů či hraček či nedopnuté ložní prádlo – to všechno jsou věci, které byste neměli podceňovat.

 2.      Lehačka

V hotelovém pokoji většinou není tolik možností odložit bezpečně miminko, jako máte u sebe doma. Tento problém však může vyřešit lehačka. Nejenom, že dítě v ní bude v naprostém bezpečí, ale také se díky houpání či pověšeným hračkám zabaví. Vy se tak můžete v klidu obléknout, dát si sprchu či si užít chvíli odpočinku s partnerem. Vybírejte lehačky, které jsou dobře skladné jako například Moyo od Zopy.

 3.      Cestovní vaničkaSkládací vanička Stokke

Pohodlné a hlavně bezpečné koupání v hotelovém pokoji zajistí cestovní vanička. Cestovní vaničky mají kompaktní rozměry a jsou prostorově nenáročné na skladování. Některé modely mají ergonomickou novorozeneckou vložku a dokonce mění barvu zátky podle teploty, abyste si byli vždy jistí, že voda není příliš horká či naopak studená. Maximálně praktické jsou vaničky jako Flex Bath od Stokke, které lze složit téměř na placku.

 4.      Lyže na kočárek

Je jasné, že s miminkem nestrávíte celou dobu jen na pokoji, ale budete ho chtít vzít také ven. Pro pohyb ve sněhu je klasický kočárek nevhodný, jaké tedy máte alternativy? Oblíbeným řešením je nosítko. Pokud se vám dítko nechce nosit, je skvělým řešením vozík Chariot s lyžařským setem. Tento set obsahuje lyže, sadu tyčí a bederní pás, díky čemuž budete moci miminko za sebou táhnout při běžkování nebo při chůzi. Lyže na podvozek kočárku nabízí také značky Cybex.

 5.      Zimní výbavička

Teplé oblečení je základ. Počasí na horách se může rychle měnit a zvláště s malým miminkem je nutné na tyto změny rychle reagovat. Určitě se neobejdete bez zateplené kombinézy, rukavic a teplé čepice. Bezpečí před

Vozík Thule s lyžemi

 mrazem zajistí také teplý zimní fusak, který nepropustí chlad, vodu a neprofoukne. Dítě vždy v průběhu procházky kontrolujte, zda uvnitř korbičky není zima nebo naopak, zda miminku není příliš teplo. Nezapomeňte také na speciální krémy proti mrazu.

Jak správně obléct miminko do zimy, aby mu nebyla zima, ale také aby se nepotilo, se dočtete zde.

 

Foto Thule by  @annahaag & @emiljonssonhaag.